WYPOSAŻENIE UCZNIA - SPORTOWCA NA ZAJĘCIACH Z PŁYWANIA

  • strój do pływania (dziewczęta - jednoczęściowy, chłopcy slipki z sznurkiem)
  • czepek z napisem imienia dziecka (klasa pierwsza), w klasach starszych przy krótkich włosach, czepek nie jest konieczny
  • okulary pływackie, dopasowane do oprawy oczów
  • ręcznik
  • klapki (nie typu "japonki", gdyż są niepraktyczne, niebezpieczne na pływalni)

Bezpieczeństwo

Jeśli wybierasz się pierwszy raz na basen – lekcję PŁYWANIA - to przeczytaj poniższe wskazówki, jeśli już korzystałeś z niej nic nie zaszkodzi jak sobie przypomnisz podstawowe zasady korzystania z pływalni.

1. Pamiętaj, o niezbędnych rzeczach. Są nimi: kąpielówki, strój (jednoczęściowy – dla dziewcząt), czepek (z napisem – twoje imię), ręcznik oraz klapki (często ignorowane i zapominane).
2. Nie idź na basen na czczo. Zjedz coś, ale nie później niż 60 minut przed lekcją.
3. Nigdy nie biegaj w szatni, ani po niecce basenu ponieważ jest bardzo ślisko!!!
4. Nie krzycz, nie hałasuj!!!
5. Używaj sprzętu w szatni i na pływalni zgodnie z jego przeznaczeniem.
6. Zawsze przed pływaniem zrób rozgrzewkę na lądzie.
7. Przed wejściem do wody opłucz się pod prysznicem, a po lekcji umyj się.
8. Jeśli potrafisz to pamiętaj, że nie jesteś sam. Uważaj na innych, nie przeszkadzaj, nie pływaj w poprzek basenu, ani środkiem jeśli jest więcej osób na torze.
9. Pamiętaj, że skoki do wody są niebezpieczne, nie wariuj i nie wygłupiaj się. Bardzo łatwo można złamać kręgosłup (szczególnie na otwartych zbiornikach). Zawsze popatrz tam gdzie skaczesz, aby nie skoczyć na kogoś.
10.Słuchaj zawsze swojego trenera – nawet jak na Ciebie „nakrzyczy”, to nie dlatego, że Cię nie lubi, ale po to , aby Cię jak najlepiej nauczyć pływać.
11. Opiekę nad uczniami w drodze na pływalnię oraz z basenu, a także opiekę w szatni na terenie pływalni (przygotowanie do zajęć) odpowiada osoba „doprowadzająca” wyznaczona przez Dyrektora Szkoły.

Kreator stron internetowych - przetestuj